Hakkımızda

Web sitemiz, yayın hayatına 2021 yılında başlamış olup,  evcil hayvan haberleri ile ilgili geniş bilgilere yer veren bir platformdur.

Hayvan ırkları, kedi ve köpek maması incelemeleri, kuşların dünyası, balık ve akvaryum türleri gibi petshop haberlerini sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Kediniz İçin En İyi Kedi Mamasını Bulun

Kediler ne yemeyi sevdiklerini bilirler ve pek çoğu da ikna etmeden yemek istediklerinden sapmaya istekli değildir. Birçok insan bunun kedilerin zor olmasından kaynaklandığını düşünür, ancak seçici olmaları aslında onları zehirli yiyecekler yemekten alıkoyan evrimsel bir özelliktir. Basitçe söylemek gerekirse, kediniz yavruyken yalnızca belirli yavru kedi mamalarını yemiştir ve artık yalnızca bu yiyeceklerin güvenli olduğundan emindir.

Bu nedenle protein türü, ağızda bıraktığı his ve mama türü yetişkin kediler için çok önemli olabilir. Yemek zamanlarını kolaylaştırmak için, kendi kedinizin tercih edilen proteinler, tercih edilen yiyecek türleri ve kediniz ıslak mama yerse ağızdaki hissiyatı konusundaki tercihlerini çözmeyi düşünün. Kedinizin tercihlerini anladıktan sonra, seveceği mamayı güvenilir bir şekilde seçebileceksiniz.

Beslenme veya sağlık hedeflerine ulaşmak için mamaları değiştirmeniz veya kedinizin damağını genişletmeniz gerekiyorsa, çoğu kedi için yavaş geçişler işe yarar. Nem tüketimi kedilerin uzun vadeli sağlığı için çok önemli olduğundan, mümkün olduğunda kedinizin diyetine her zaman en azından bazı nem açısından zengin yiyecekleri dahil etmenizi öneririz. Bazı kedilerin ayrıca sağlık nedenleriyle gıda formları arasında geçiş yapması veya belirli proteinlerden kaçınması gerekebilir.

Kedi Mamaları Arasındaki Farklar

Kuru Mama: Bazı kediler bu gevrek yiyecekleri sever ve birçok sahip, mama tanesinin saklanmasının kolay olduğunu ve diğer yiyeceklerin çoğundan önemli ölçüde daha az ambalaj atığı oluşturduğunu sever. Kibble, beslenme açısından sağlıklı bir kedi diyetinin bel kemiği olabilir, ancak kronik dehidrasyonu önlemek için her zaman nem açısından zengin bir yiyecek veya kemik suyu gibi katkı maddeleri ile eşleştirmenizi öneririz.

Islak Mama: Birçok kedi ıslak mamaya bayılır çünkü pişirilir ve diğer mama türlerinden daha fazla kokar. Kedi maması seçerken hem proteini hem de dokusunu göz önünde bulundurun. Bir kedi bir tavuk ezmesini reddedebilir ama bir kutu tavuk kesimini sever. Kedinizin tercih ettiği doku ve proteini ortaya çıkardıktan sonra, kedinizin eğilimlerini hangi yiyeceklerin karşıladığını belirlemek için ıslak kedi maması çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Yavaş Pişirilmiş: Yavaşça pişirilmiş yiyecekler, kuru mamalara veya ıslak yiyeceklere göre çok daha düşük bir sıcaklığa ısıtılır ve bu da genel olarak besin maddelerinin korunmasına yardımcı olur. Uygulanan ısı, tehlikeli mikroorganizmaları öldürmeye yardımcı olur ve ona birçok kedinin tercih ettiği pişmiş tadı verir.

Dondurulmuş Çiğ: Öncelikle  çiğ etten yapılır, dondurulmuş çiğ, kediler için özellikle sağlıklı olan hücreler arası neme sahiptir. Aynı zamanda satın alabileceğiniz en yüksek proteinli diyetlerden biridir ve bu küçük zorunlu etoburlar için özellikle çekici olabilir. Kedilerini beslemekle ilgilenen insanlar için, vahşi, dondurulmuş çiğ yiyeceklerde tükettiklerini yakından taklit eden en az işlenmiş diyet mükemmel bir seçimdir.

Dondurularak Kurutulmuş Çiğ Gıda: Dondurularak kurutulmuş gıdanın saklanması, dondurulmuş çiğ gıdaya göre daha kolaydır, ancak dondurulmuş çiğ gıda ile aynı faydaların çoğunu sağlar. Dondurularak kurutulmuş çiğ mama, dondurulmuş çiğ mamanın hücreler arası nemini içermediğinden, kedinizi beslerken mamanın suyunu tekrar almalısınız. Dondurularak kurutulmuş olmasına rağmen, su veya kemik suyu ile yeniden sulandırılmalıdır.

Kurutulmuş  Yiyecekler: Bu kategorideki yiyecekler fazla suyu çıkarmak için hafifçe ısıtılabilir, ancak bu kategorideki yiyeceklerin çoğu, kuru mama ve ıslak yiyeceklerden daha az işlenir. Bu mamayı kedinize servis etmek için biraz ılık su ekleyin, mamanın suyunu çekmesini bekleyin ve kedinize vermeden önce çabucak karıştırın.

Kedi Mamasını Nasıl Seçiyoruz?

Yüzlerce kedi maması üreticisiyle, üretici seçimimizi gözden kaçırmak zorlu bir tekliftir. Ancak mağazalarımıza herhangi bir yiyecek getirmeyi kabul etmeden önce birçok soru soruyoruz ve hatta olası gıda ortaklarımızdan bir anket doldurmalarını istiyoruz. Sonuç olarak, her bir yiyeceğin kedi sağlığına nasıl katkıda bulunduğunu bilmek istiyoruz. Ve endişelerimiz, her bir mamanın nasıl formüle edildiğinin ötesine geçiyor: Ayrıca, mükemmel kalite kontrolünün, sahada mükemmel üretimin ve evcil hayvan maması uzmanlığının işlerinin temel taşları olduğunu bilmek istiyoruz.